Malowanie proszkowe - polega na nakładaniu (kryciu) farby proszkowej na powłokę metalu. W malowaniu proszkowym stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są nagrzewane, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

 

W malowaniu proszkowym stosowane są różnego rodzaju farby o szerokiej gamie kolorów i różnorodnej strukturze powierzchni w zależności od wymagań klienta. Wybierając odpowiednią farbę można uzyskać różne powierzchnie od gładkiej, cienkiej lub grubej, po pęcherzykową.

 

Posiadamy zestaw aplikacyjny SureCoat – Nordson, który zapewnia nowe rozwiązania podstawowych niedogodności lakierowania proszkowego metodą elektrostatyczną. Podstawową cechą aplikacji jest, opatentowana przez firmę Nordson, Automatyczna Regulacja prądu Elektrody (AFC). Jest to tryb ustawiający elektryczne parametry elektrody w funkcji odległości pistoletu od lakierowanej powierzchni. Optymalne elektryzowanie proszku pozwala to na penetrację obszarów wewnątrz "klatki Faraday'a" oraz równomierne rozłożenie lakieru minimalizując obszar tzw. "pomarańczowej skórki". Podczas malowania w trybie standardowym włączanie AFC odbywa się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku i nastawieniu maksymalnego poziomu wymaganego natężenia prądu elektrody.

 

Malujemy proszkowo elementy do 5 m długości, 1 m wysokości oraz 0,65 m szerokości.