• Dwie równoległe szyny konstrukcji schodów
    Dwie równoległe szyny konstrukcji schodów

 

24.08.2016 Konstrukcja schodowa do samodzielnego montażu bez stopni: to metalowe moduły, które można dowolnie skonfigurować, Wystarczy zmierzyć wysokość H ( wysokość od posadzki parteru do posadzki na piętrze) i wybrać jeden z modeli, który pasuje do uzyskanych wymiarów. Należy zwrócić uwagę na wymiary otworu w stropie. Wysokość w świetle między stopniem a stropem czy belką to minimum 205 cm. Jeżeli ta odległość będzie mniejsza, wyższe osoby będą musiały się schylać, wchodząc po schodach. W przypadku schodów używanych często i regularnie jest to duża niewygoda, a w skrajnych sytuacjach nawet zagrożenie.

 

Po zamontowaniu dowolnych stopni mogą to być to schody do wykorzystania w budynku w stanie surowym, do szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy piętrami, a po zakończeniu inwestycji docelowo jako schody użytkowe w innym pomieszczeniu. Z uwagi na bardzo łatwy i szybki demontaż można je ponownie zamontować w innych miejscach. To wielokrotne zastosowanie jest atutem dla firm budowlanych.

 

Konstrukcja schodowa dostosowana jest do ogólnie przyjętych standardów budowlanych, jednak czasami występują sytuacje wymagające indywidualnego podejścia, dlatego przygotowaliśmy oprócz wariantów standardowych również schody łagodne (kąt nachylenia 32 st.) oraz schody strome ( kąt nachylenia 48 st.)